INSTRUKTORZY I TRENERZY

Beata Szczypuła

Nauczyciel dyplomowany, kształcenia wczesnoszkolnego. Uczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu. Posiada dwa stopnie specjalizacji zawodowej.
Od 2000 roku  prowadzi szkolenia na temat edukacji i wychowania dzieci dla
nauczycieli i rodziców w Polsce. Edukator Nowoczesnej Edukacji, autorka
programów, m.in. „Akademia Twórczego Myślenia”, „Żaki świętej Jadwigi Królowej”,
„Praca z dzieckiem uzdolnionym”. Wieloletni doradca i nauczyciel praktyk studentów PWSZ w Nowym Sączu oraz UJ w Krakowie. Autor publikacji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej (praca z dzieckiem zdolnym, jak uczyć efektywnie, współpraca z rodzicami, jak motywować dziecko do nauki itd.). Od 35 lat aktorka Teatru Robotniczego w Nowym Sączu. Dwukrotnie nagrodzona nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej (1994 i
2018). W 2017 roku nagrodzona przez Starostę Nowosądeckiego Złotym Jabłkiem Sądeckim za oddanie i pasję w działaniach na rzecz rozwoju Teatru Robotniczego oraz popularyzację sztuki teatralnej na Sądecczyźnie. 
W 2019 roku nagrodzona Odznaką Przyjaciela Dziecka Towarzystwa Towarzystwa
Przyjaciół Dzieci za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad
dzieckiem. Pomysłodawca, założycielka i prezes Stowarzyszenia „Dzieci Mają
Skrzydła”. Autorka projektów. Pomysłodawca i organizator letnich i zimowych
obozów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Posiada uprawnienia kierownika
wypoczynku letniego i zimowego dzieci i młodzieży oraz uprawnienia wychowawcy
kolonijnego dzieci i młodzieży. Człowiek o wielkim sercu, nieprzeciętnej kreatywności i
charyzmie inspirujący innych do rozwijania pasji i talentów.

Krzysztof Szczypuła

Nauczyciel gitary klasycznej z wieloletnim stażem. Pracuje w Państwowej Szkole
Muzycznej  I i II stopnia w Nowym Sączu. W 2017r. ukończył studia Complete Vocal
Instytute w Kopenhadze. Nauczyciel różnych technik śpiewu oraz higieny głosu.
Znany gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Koncertuje w Polsce i za
granicą (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Czechy, Dania). W dorobku dwie
autorskie płyty „Deszcz” i „Dotyk Ojca”. Współorganizator projektów muzycznych
realizowanych m.in. z zespołem New Life M, Natalią Niemen, Mieczysławem
Szcześniakiem, MateO. Wieloletni instruktor szkoleń, kursów, warsztatów
muzycznych, członek jury festiwali i przeglądów na terenie Polski. Organizator
festiwali, przeglądów, konkursów muzycznych i warsztatów artystycznych dla dzieci i
młodzieży. Pomysłodawca i organizator letnich i zimowych obozów muzycznych dla
dzieci i młodzieży ”Medley”. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego.
Organizator i instruktor szkoleń na temat technik wokalnych i prawidłowej emisji
głosu dla muzyków, nauczycieli i kandydatów na studia teatralne. Współzałożyciel i
wiece-prezes Stowarzyszenia „Dzieci Mają Skrzydła” w Nowym Sączu. W 2017r.
nagrodzony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej nagrodą indywidualną II
stopnia za szczególny wkład w rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce. Jego
uczniowie zdobywają liczne nagrody w prestiżowych konkursach, przeglądach i
festiwalach na terenie całego kraju m.in. Tomasz Jarosz zwycięzca „Szansy na Sukces”(2020),Tomasz Bulzak laureat edycji jesiennej „Szansy na Sukces”(2021) z
piosenkami Czesława Niemena, Irena Michalska laureatka Ogólnopolskiego
Festiwalu Imienia Jonasza Kofty. Pasjonat muzyki, obdarzony talentem
pedagogicznym, kreatywny nauczyciel inspirujący uczniów do odnajdywania ich własnej ścieżki artystycznej.

Estera Szczypuła

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki do piosenek. Nauczyciel śpiewu. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywała m.in. w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu w klasie skrzypiec i wokalu klasycznego. Ukończyła Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Vocal Academy i trzyletnie studia wokalno-pedagogiczne – 3-year Singer/Singing Teacher Diploma Course w Kopenhadze, oparte o technikę wokalną CVT.  Prowadzi zajęcia we własnym studiu wokalnym w Warszawie oraz w chrześcijańskiej szkole muzycznej CSM. Jest
współtwórcą warsztatów wokalnych „Medley” i trenerem wokalnym na corocznej edycji tych
warsztatów. Na warsztatach „Medley” prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz dyryguje chórem. Finalistka wielu konkursów i festiwali m.in SofarCracow, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, Fama, Megafon. Bierze udział w licznych projektach muzycznych. Obecnie przygotowuje materiał na swoją autorską płytę. Wyjątkowy pedagog, talentem pedagogicznym i pasją do nauczania innych. Posiada uprawnienia
wychowawcy kolonijnego dzieci i młodzieży.

Natalia Szczypuła

Natalia Szczypuła – wrocławska wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Finalistka The Voice of Poland 11, laureatka nagrody Grand Prix na Ladies Jazz Festival Gdynia 2021.Dostępne w sieci single są zapowiedzią płyty, która ukaże się pod koniec roku 2021.  Jej piosenki są mieszanką soulu i popu. Natalia łączy ambitną muzykę z szybko wpadającymi w ucho melodiami. Tworzy po polsku i po angielsku a jej bardzo różnorodne utwory, trafiają do szerokiego grona słuchaczy.

Koncertuje w Polsce – występowała m.in. w Narodowym Forum Muzyki, Filharmonii Dolnośląskiej, ICE Kraków, Muzeum Zamkowym w Malborku – oraz na świecie – w Chinach (koncert z orkiestrą w Filharmonii w Szanghaju) i w londyńskich klubach podczas studiów wokalnych na uczelni London Centre of Contemporary Music. Występowała również dla polonii w Wielkiej Brytanii, w ramach projektu świątecznego. Często bierze udział w koncertach charytatywnych, np. dla wrocławskiego Przylądka Nadziei. Jest główną wokalistką prestiżowego klubu muzycznego Vertigo Jazz Club we Wrocławiu. Gdy nie koncertuje, uczy śpiewu, w oparciu o różnorodne techniki, np.: SLS, CVT oraz własne doświadczenia sceniczne. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego dzieci i młodzieży.

Śpiewała m.in. z Piotrem Cugowskim, Natalią Niemen, Grażyną Łobaszewską, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Jarosławem Trelińskim („Raz, Dwa, Trzy”), Kasią Dereń oraz Natalią Grosiak (Mikromusic).

Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm, RDN Małopolska oraz Radiowej Trójki i Czwórki. Singiel „Brand New”, znalazł się na czele listy„Polska Alternatywa” (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (Spotify). Singiel „Z Tobą”, który swój debiut miał w finale programu The Voice of Poland, królował na playlistach „New Music Friday Polska”, „Po prostu po polsku” czy „Polski Pop 2021”. Utwór osiągnął już 160 tysięcy wyświetleńna YouTube.

Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli „Siostra i Cień”, „Café Panique”,
„Dryl” oraz filmu „Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

 

MUZYKA AUTORSKA:
„Z Tobą”
„Toniesz”
„Brakuje” (live)
Brand New

THE VOICE OF POLAND:

odc. finałowy 1
odc. finałowy 2
odc. finałowy 3

Zuzanna Bukowska

Studentka ostatniego roku kulturoznawstwa i wiedzy o mediach ze specjalizacją manager kultury i uczennica Szkoły Muzycznej im.Bronisława Rutkowskiego na wydziale wokalistyki jazzowej. Na co dzień zajmuje się muzyką, występowała na jednej scenie m.in. z Magdą Steczkowską, na stałe współpracuje z raperem Pax’em i zespołem Deus Meus oraz Gsus Project. Oprócz tego pracowała jako manager w przedszkolu językowym oraz sekretarz w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie Rajska Szkoła.

Michał Bukowski "PAX"

Raper, profilaktyk ds. uzależnień, konferansjer a przede wszystkim prezenter programu telewizyjnego „ Studio Raban” w TVP 1. Pracownik fundacji wspomagania wychowania „Archezja”. Animator czasu wolnego, organizator imprez okolicznościowych dla dzieci i młodzieży. Dawniej Strażak Skawińskiej Straży Pożarnej „Skawina 1”. Jego pasją jest rap i hip-hop. W swojej twórczości mocno zwraca uwagę na dobry przekaz, rozwój talentów oraz samorealizację. Stara się przestrzec młodych ludzi przed różnego rodzaju uzależnieniami. Z zespołem „Muode koty” wydał dwie płyty „Impuls” oraz „Maliblue” , która podbija serca nastolatków. Razem z zespołem koncertuje i organizuje spotkania rekolekcyjne i profilaktyczne w całej Polsce. Zdobył wiele nagród i wyróżnień m.in „Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy w Warszawie.

Elwira Michalska

Animator kultury, reżyserka działań teatralnych i aktorka, dysponująca odpowiednim wykształceniem w tej dziedzinie oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. W swojej działaniach wykorzystuje metodę arteterapii, której celem jest uaktywnianie osób nieposiadających zdolności artystycznych ani wcześniejszych doświadczeń. Filmoterapia i teatroterapia przyniosła jej wiele sukcesów w postaci wychowanków, którzy dostali się na akademie artystyczne oraz takich, którzy dzięki obcowaniu ze  sztuką  podnieśli swój  umysłowy i emocjonalny  dobrostan,  niezależnie od wieku.

Piotr Treliński

Muzyk, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej Artura Lesickiego. Doskonalił się również na warsztatach prowadzonych przez wybitnych instrumentalistów, takich jak: John Scofield, Scott Henderson, Wayne Krantz, Steve Lukather, Bob Mintzer, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski. Z przyjemnością dzieli się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i doświadczeniem w praktyce. Na codzień uczy gry na gitarze we Wrocławiu oraz czynnie uczestniczy życiu muzycznym miasta, grając także koncerty na terenie całego kraju. Wraz z gitarzystą zespołu Raz, Dwa, Trzy, Jarosławem Trelińskim, stworzył projekt Trelecaster. Utwór „Sen mi otworzył oczy”, którego są autorami, w 2018 roku zadebiutował na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Grzegorz Sipiora

Muzyk, kompozytor, aranżer. Nagrywał dla stacji telewizyjnych TVN, Polsat, TVP oraz dla stacji radiowych „Trójka” Polskie Radio (koncert MrKrime Live Band w studiu im. Agnieszki Osieckiej), Radio Kraków, Radio17. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach m.in. Outbreak Europe, Jabra Style Season, Art of Breaking, Fama Festiwal, TVP Dolina Kreatywna, Must Be The Music, Mam Talent, TEDxCracow. Współpracował m.in. z FLUE, Sayes, Dj Good Paul (projekt FORS), Recycling Band, Kabaret Paranienormalni, Kixnare, MrKrime, MC Silk, DjPlash, Admiral DMC, Enzak, Eskaubei, Mango Collective.