INSTRUKTORZY I TRENERZY

Beata Szczypuła

Nauczyciel dyplomowany, kształcenia wczesnoszkolnego z 35-letnim stażem. Uczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu. Posiada dwa stopnie specjalizacji zawodowej. Od 2000 roku  prowadzi szkolenia na temat edukacji i wychowania dzieci dla nauczycieli i rodziców w Polsce. Edukator Nowoczesnej Edukacji, autorka programów, m.in. „Akademia Twórczego Myślenia”, „Żaki świętej Jadwigi Królowej”, „Praca z dzieckiem uzdolnionym”. Wieloletni doradca i nauczyciel praktyk studentów PWSZ w Nowym Sączu oraz UJ w Krakowie. Autor publikacji z zakresu edukacji wczesnoszkolnej (praca z dzieckiem zdolnym, jak uczyć efektywnie, współpraca z rodzicami, jak motywować dziecko do nauki itd.). Od 35 lat aktorka Teatru Robotniczego w Nowym Sączu. Dwukrotnie nagrodzona nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej (1994 i 2018). W 2017 roku nagrodzona przez Starostę Nowosądeckiego Złotym Jabłkiem Sądeckim za oddanie i pasję w działaniach na rzecz rozwoju Teatru Robotniczego oraz popularyzację sztuki teatralnej na Sądecczyźnie. 
W 2019 roku nagrodzona Odznaką Przyjaciela Dziecka Towarzystwa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem. Pomysłodawca, założycielka i prezes Stowarzyszenia „Dzieci Mają Skrzydła”. Autorka projektów. Pomysłodawca i organizator letnich i zimowych obozów muzycznych dla dzieci i młodzieży.

Krzysztof Szczypuła

Nauczyciel gitary klasycznej z 32 letnim stażem w Państwowej Szkole Muzycznej  I i II stopnia w Nowym Sączu. Ukończył studia Complete Vocal Instytute w Kopenhadze. Uczy różnych technik śpiewu oraz higieny głosu. Znany gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Koncertuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Czechy, Dania). W dorobku dwie autorskie płyty „Deszcz” i „Dotyk Ojca”. Brał udział w projektach muzycznych, współpracując m.in. z zespołem New Life M, Natalią Niemen, MateO. Wieloletni instruktor szkoleń, kursów, warsztatów muzycznych, członek jury festiwali i przeglądów na terenie Polski. Organizator festiwali, przeglądów, konkursów muzycznych i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawca i organizator letnich i zimowych obozów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Organizuje i prowadzi szkolenia na temat technik wokalnych i prawidłowej emisji głosu dla muzyków, nauczycieli, kandydatów na studia teatralne w całym kraju. Współzałożyciel i wieceprezes Stowarzyszenia „Dzieci Mają Skrzydła” w Nowym Sączu. W 2017 roku nagrodzony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej nagrodą indywidualną II stopnia za szczególny wkład w rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce. 

Estera Szczypuła

Wokalistka, kompozytorka, aranżerka. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywała m.in. w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu, w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Finalistka wielu konkursów m.in. SofarCracow, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, FAMA, Megafon. Członekorganizacji IVTOM – International Voice Teachers of Mix, absolwentka Complete Vocal Academy w Complete Vocal Institute w Kopenhadze. Uczy śpiewu  wykorzystując różne techniki wokalne. Muzyka jest jej pasją.

Natalia Szczypuła

Wokalistka znana wrocławskiej publiczności jako artystka wszechstronna, doskonale poruszająca się w soulu, jazzie i funku. W tym roku szykuje płytę autorską, zawierającą utwory łączące w sobie te trzy gatunki muzyczne z domieszką popu. Będą to jej autorskie utwory polskie i angielskojęzyczne, mocno zakorzenione w soulowej estetyce. Premierowy koncert autorski, na którym zaprezentowała swoją twórczość, odbył się 22 września 2019 r. we wrocławskim Vertigo Jazz Club. 
Wokalistka nabierała doświadczenia i umiejętności we Wrocławskiej Szkole Jazzu oraz London Center of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii, na kierunku wokalistyka. Skończyła również pierwszy stopień szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Uczestniczyła w licznych warsztatach muzycznych i wokalnych, prowadzonych m.in. przez Deana Kaelina, Kevina Mahogany i Marcusa Millera. 
Jest zaangażowana w pracę z wieloma zespołami (SOULmate, Trelecaster, Vertigo Band, Soulstream, Spirituals Singers Band – gościnnie), współtworzy wiele projektów: Beyonce Show, Stevie Wonder Unknown, Jamiroquai Night, Tribute to Tower of Power, Ladies of Jazz. Od 3 lat prowadzi Open Mic & Jam Session Night we wrocławskim klubie muzycznym Nietota razem z zespołem SOULmate. Jest wokalistką zespołu reprezentującego Vertigo Jazz Club and Restaurant – Vertigo Band. Ten ośmioosobowy kolektyw wykonuje utwory muzyki popularnej w nowatorskich, jazzujących aranżacjach.
Współpracuje z cenionym wrocławskim kompozytorem, Sebastianem Ładyżyńskim. Z tej współpracy zrodził się m.in. utwór „Boroughs” wykonywany z Sound Factory Orchestra. Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli „Siostra i Cień”, „Café Panique”, „Dryl” oraz filmu „Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie. 
Jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM („Be Here” wykonany podczas RAM session z zespołem Trelecaster), Radia Wrocław, Wrocław Kultura (audycje na żywo) oraz Radiowej Trójki (utwory nagrane z zespołem Trelecaster). Ma za sobą występy w Narodowym Forum Muzyki, Filharmonii Dolnośląskiej, Jeleniogórskim Centrum Kultury, Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Muzeum Zamkowym w Malborku, ICE Karków Congress Centre oraz w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.). Występowała również dla polonii w Wielkiej Brytanii, w ramach projektu świątecznego. Często bierze udział w koncertach charytatywnych, np. dla wrocławskiego Przylądka Nadziei. Gdy nie koncertuje, uczy śpiewu, w oparciu o różnorodne techniki, np.: SLS, CVT oraz własne doświadczenia sceniczne.

Zuzanna Bukowska

Studentka ostatniego roku kulturoznawstwa i wiedzy o mediach ze specjalizacją manager kultury i uczennica Szkoły Muzycznej im.Bronisława Rutkowskiego na wydziale wokalistyki jazzowej. Na co dzień zajmuje się muzyką, występowała na jednej scenie m.in. z Magdą Steczkowską, na stałe współpracuje z raperem Pax’em i zespołem Deus Meus oraz Gsus Project. Oprócz tego pracowała jako manager w przedszkolu językowym oraz sekretarz w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie Rajska Szkoła.

Michał Bukowski "PAX"

Raper, profilaktyk ds. uzależnień, konferansjer a przede wszystkim prezenter programu telewizyjnego „ Studio Raban” w TVP 1. Pracownik fundacji wspomagania wychowania “Archezja”. Animator czasu wolnego, organizator imprez okolicznościowych dla dzieci i młodzieży. Dawniej Strażak Skawińskiej Straży Pożarnej “Skawina 1”. Jego pasją jest rap i hip-hop. W swojej twórczości mocno zwraca uwagę na dobry przekaz, rozwój talentów oraz samorealizację. Stara się przestrzec młodych ludzi przed różnego rodzaju uzależnieniami. Z zespołem „Muode koty” wydał dwie płyty „Impuls” oraz „Maliblue” , która podbija serca nastolatków. Razem z zespołem koncertuje i organizuje spotkania rekolekcyjne i profilaktyczne w całej Polsce. Zdobył wiele nagród i wyróżnień m.in „Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy w Warszawie.

Elwira Michalska

Animator kultury, reżyserka działań teatralnych i aktorka, dysponująca odpowiednim wykształceniem w tej dziedzinie oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. W swojej działaniach wykorzystuje metodę arteterapii, której celem jest uaktywnianie osób nieposiadających zdolności artystycznych ani wcześniejszych doświadczeń. Filmoterapia i teatroterapia przyniosła jej wiele sukcesów w postaci wychowanków, którzy dostali się na akademie artystyczne oraz takich, którzy dzięki obcowaniu ze  sztuką  podnieśli swój  umysłowy i emocjonalny  dobrostan,  niezależnie od wieku.

Piotr Treliński

Muzyk, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej Artura Lesickiego. Doskonalił się również na warsztatach prowadzonych przez wybitnych instrumentalistów, takich jak: John Scofield, Scott Henderson, Wayne Krantz, Steve Lukather, Bob Mintzer, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski. Z przyjemnością dzieli się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i doświadczeniem w praktyce. Na codzień uczy gry na gitarze we Wrocławiu oraz czynnie uczestniczy życiu muzycznym miasta, grając także koncerty na terenie całego kraju. Wraz z gitarzystą zespołu Raz, Dwa, Trzy, Jarosławem Trelińskim, stworzył projekt Trelecaster. Utwór „Sen mi otworzył oczy”, którego są autorami, w 2018 roku zadebiutował na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Grzegorz Sipiora

Muzyk, kompozytor, aranżer. Nagrywał dla stacji telewizyjnych TVN, Polsat, TVP oraz dla stacji radiowych „Trójka” Polskie Radio (koncert MrKrime Live Band w studiu im. Agnieszki Osieckiej), Radio Kraków, Radio17. Brał udział w wielu festiwalach i konkursach m.in. Outbreak Europe, Jabra Style Season, Art of Breaking, Fama Festiwal, TVP Dolina Kreatywna, Must Be The Music, Mam Talent, TEDxCracow. Współpracował m.in. z FLUE, Sayes, Dj Good Paul (projekt FORS), Recycling Band, Kabaret Paranienormalni, Kixnare, MrKrime, MC Silk, DjPlash, Admiral DMC, Enzak, Eskaubei, Mango Collective.