„Ja, moja Rodzina i przyjaciele” – pod takim hasłem odbył się w Nowym Sączu piknik rodzinny z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na terenie naszego kraju, a także w Nowym Sączu, obchodzi Jubileusz 100-lecia istnienia i działalności. Od początku tego roku aktywnie uczestniczymy w przygotowaniach do tego jubileuszu, którego finałem będzie uroczystość w październiku.

Od stycznia 2019 roku organizowane są spotkania, prelekcje w placówkach oświatowo-wychowawczych realizowane przez Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, z dziećmi, nauczycielami, pedagogami, wychowawcami, który promuje prawa jak i obowiązki dzieci wg. „Konwencji o Prawach Dziecka”. W tym roku obchodzimy również 30-lecie uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka stąd też zapoznanie dzieci, rodziców, wychowawców i pedagogów z tym tak ważnym, aktem prawnym jest niezbędne.

Do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zgłaszają się rodzice, dzieci, młodzież potrzebująca wsparcia u psychologa, rzecznika praw dziecka TPD, pedagogów oraz społecznych edukatorów diabetologicznych, którzy służą radą, wsparciem, pomocą, rozwiązując trudne rodzinne sprawy.

W dniu 31.07.2019 roku również z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu został w TPD zorganizowany Piknik Rodzinny ”Ja, moja rodzina i przyjaciele” w którym uczestniczyły dzieci, ich rodzice, opiekunowie z miasta Nowego Sącza i okolic, ok. 150 osób. Przybyłych powitali, prezes TPD Kazimierz Sas, wiceprezes Barbara Kalisz oraz przewodnicząca Koła Przyjaciół dzieci Chorych na Cukrzycę, Bronisława Garwol. Muzyczną oprawę przygotowały dzieci ze stowarzyszenia muzycznego  ” Dzieci mają skrzydła”, pod kierownictwem Beaty i Krzysztofa Szczypułów, które dały wspaniały koncert. Uczestnikami pikniku były także dzieci z Koła Przyjaciół Dzieci Chorych na Cukrzycę  działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz dzieci z klubu „Bajka” działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu.

Na podwórku tepedowskim przy ul. Kunegundy 16 w Nowym Sączu, dzieci uczestniczyły w wielu konkursach: sportowych, plastycznym, piosenkarskim, w trójboju integracyjno- sportowym z  klubu „Snajper”, prowadzonym przez prezesa Józefa Fiuta. W trakcie pikniku trwała loteria fantowa w której każdy los wygrywał. (Barbara Kalisz)

0
Dodaj komentarzx