12 czerwca 2021r. Estera Szczypuła- Sipiora ukończyła studia wokalne CVT w Kopenhadze! 

Tak opowiada o tej niezwykłej, muzycznej przygodzie….

Zaczęło się od Complete Vocal Academy w 2017 roku, kiedy przeprowadziłam się do Kopenhagi, aby doskonalić  śpiew w formie trzymiesięcznego kursu w Complete Vocal Institute. To doświadczenie zmieniło moje życie tak bardzo, że w 2018 roku zdecydowałam się kontynuować 3-letnie studia Dyplomowe Nauczyciela Śpiewającego. 12 czerwca 2021r., zostałam Certyfikowanym Nauczycielem Śpiewu CVT jako jedna z czterech osób w Polsce posiadających takie kwalifikacje.

Czuję się niesamowicie szczęśliwa! To była cudowna podróż, podczas której poznałam nie tylko technikę zdrowego śpiewu, ale przede wszystkim pozostawanie cierpliwym w procesie wzrostu, który tkwi w prawdzie – nie perfekcji – i doceniania małych sukcesów – dochodzenia do celu „małymi kroczkami ′′.

Dziękuję wszystkim wspaniałym nauczycielom i przyjaciołom CVT za obszerną, konkretną wiedzę, za wspieranie mnie przez całą drogę edukacji wokalnej, również w tych ciężkich chwilach w czasie zdalnego nauczania (podczas pandemii Covid -19). Dziękuję za pomoc w rozwoju osobistym, odnajdywaniu głosu i  budowaniu siebie.  Jestem bardzo wdzięczna  wszystkim osobom, które wspierały mnie w tym czasie, dodawały zachęty i motywowały do dalszej pracy. Serdecznie dziękuję mojemu tacie Krzysztofowi Szczypuła, który  jest absolwentem CVT w Kopenhadze, odnosi duże sukcesy ucząc tą wyjątkową techniką wokalną i który w praktyce wprowadzał mnie w tajniki nauczania według techniki CVT.  Zaczęliśmy w Kopenhadze – stacjonarnie, a skończyliśmy studia na zoom, ale wszystko udało się doprowadzić do końca. Do zobaczenia i usłyszenia na koncercie dyplomowym w Kopenhadze, który mamy nadzieję przeżyć razem już wkrótce- wszyscy!

A póki co zapraszam serdecznie na  lekcje śpiewu w Warszawie lub na zoomie! Realizujcie swoje marzenia, podejmujcie wyzwania, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym!

Estera Szczypuła-Sipiora

0
Dodaj komentarzx