Jesteśmy podekscytowani faktem, że kolejne osoby dołączają do naszego projektu przekazania książek dzieciom polskich emigrantów w USA w celu utworzenia w polskich- sobotnich szkołach biblioteczek literatury polskiej.
Dnia 10.07.2021 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie ze znaną i uznaną polską pisarką Krystyną Mirek, która przekazała dla Polonii kilkanaście książek swojego autorstwa. Autorka wyraziła duże poparcie dla podjętej inicjatywy szerzenia czytelnictwa i docierania z polską literaturą do każdego zakątka, gdzie tli się pamięć o Polsce i gdzie żyją Polacy.
Z całego serca dziękujemy za wieloletnią przyjaźń i chęć współpracy w realizacji pięknych, wspólnych celów szerzenia polskości, kultury, tradycji narodowej poza granicami kraju. W dobie powszechnie królujących mediów społecznościowych książka jest nadal cennym darem, po który zawsze możemy sięgać, gdy ma ja w pobliżu.
Niech książka łączy pokolenia, przybliża historię, odnawia relacje, przywraca dobre wspomnienia, uczy, bawi i motywuje do realizacji marzeń. 

0
Dodaj komentarzx