W dniach 26-31 lipca 2021r.w Teatrze Muzycznym w Gdyni miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, bardzo ważne dla muzyków poruszających się w stylistyce jazzowej. Już po raz siedemnasty odbył się Ladies’ Jazz Festival. Ten szczególny festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności bo przynosi morze wspaniałych przeżyć, dźwięków i wzruszeń. Ladies’ Jazz Festival to jedyny taki festiwal składający hołd kobietom jazzu.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod skrzydłami Teatru Muzycznego i Konsulatu Kultury w  Gdyni oraz Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Ladies’ Jazz Festival gościł do tej pory wiele znanych wokalistek, kompozytorek, instrumentalistek, liderek i członkiń zespołów muzycznych np.: Dionne Warwick, Randy Crawford, Candy Dulfer, Dianna Reeves, Dee Dee Bridgewater Lizz Wright, Toshiko Akiyoshi, Manhattan Transfer, New York Voices. Od pięciu lat częścią Ladies’ Jazz Festival jest konkurs o Grand Prix festiwalu. W tym roku do finału zakwalifikowały się cztery wokalistki z całej Polski-wśród nich Natalia Szczypuła. Jury pod kierownictwem Urszuli Dudziak i Krystyny Stańko po koncertach konkursowych przyznało najwyższą nagrodę Grand Prix Ladies’ Jazz Festival naszej wyjątkowej Natalii Szczypuła.

Natalia, której towarzyszyli znakomici muzycy zachwyciła słuchaczy wspaniałą techniką wokalną, interpretacją i wyczuciem klimatu śpiewanych utworów. Nawiązała świetny kontakt z publicznością i profesjonalnie poprowadziła koncert, który zakończył się bisem na którym
wspólnie odśpiewano refren piosenki autorstwa Natalii.

Po ogłoszeniu werdyktu piosenki artystki można było usłyszeć w audycji Krystyny Stańko na antenie Radia Gdańsk. Serdecznie gratulujemy zdobycia Grand Prix Ladies’ Jazz Festival i życzymy dalszych sukcesów!

0
Dodaj komentarzx